26 turas / Lap 20 , Vilnius
36 turas / Lap 23 , Gargždai
36 turas / Lap 23 , Marijampolė
36 turas / Lap 23 , Panevėžys
36 turas / Lap 23 , Kaunas
36 turas / Lap 23 , Vilnius
2022-05-29 | 14 turas | Jonavos m. stadionas | Teisėjas: Donatas Šimėnas | Žiūrovai: 150

Sekmadienį „Optibet A lygoje“ sužaistos paskutinės 14-ojo turo rungtynės. Vilniaus „Riteriai“ sugrįžo į pergalių kelią ir svečiuose po sunkios kovos 1:0 (1:0) nugalėjo „Jonavos“ futbolininkus.

Čempionato rungtynėse pirmą kartą komandoms vadovavo nauji treneriai – „Jonavai“ dirigavo ukrainietis Petro Kušlykas, o „Riterių“ vairą perėmė ispanas Pablo Villaras.

Dvikovą aukšta nata pradėjo svečiai iš sostinės. Ketvirtą minutę po pakelto kampinio jonaviečiams nepavyko neutralizuoti pavojaus, o atšokusio kamuolio sulaukęs Plamenas Dimovas galingai smūgiavo į vartus ir įmušė pirmąjį savo įvartį šiame sezone.

„Riteriai“ toliau vystė atakas prie varžovų vartų. 19 minutę po puikaus Choco perdavimo į baudos aikštelę, Valdemaras Borovskis nesugebėjo pataikyti į vartus galva. Vėliau Gytis Paulauskas turėjo kelias progas baudos aikštelėje netoli vartų, bet puikią reakciją pademonstravęs Martynas Matuzas išgelbėjo šeimininkų vartus.

Pirmajame kėlinyje „Jonava“ daug progų neturėjo, tačiau pavojingiausiose atakose išsiskyrė Denysas Vasinas. Ukrainietis kelis kartus smūgiavo į vartus, bet problemų vartininkui Armantui Vitkauskui nesukėlė.

Po pertraukos šeimininkai pradėjo spausti varžovus ir kelis kartus vos neišlygino rezultato. 55 minutę Tadas Eliošius pašoko aukščiau varžovų ir galva smūgiavo kamuolį į kairįjį virpstą, o prabėgus kelioms minutėms Sebastianas Vazquezas baudos aikštelėje smūgiavo į vartus, bet A. Vitkauskas fantastiškai išgelbėjo svečius.

Sostinės komanda į varžovų išpuolius taip pat turėjo atsakymų – Akseli Kalermo iš arti sudrebino vartų skersinį, o G. Paulausko pavojingą smūgį blokavo vartų sargas. Rungtynių pabaigoje „Jonava“ surengė paskutinį šturmą – S. Vazquezas klastingu baudos smūgiu pataikė į virpstą, o „Riteriai“ sėkmingai apsigynė.

Po pergalės „Riteriai“ (24 tšk.) pakilo į ketvirtą vietą. „Jonava“ (1 tšk.) toliau išlieka paskutinėje pozicijoje.

4'
Plamen Dimov
43'
Matas Ramanauskas
Pirmojo kėlinio pabaiga
Marius Ganusauskas
(Titas Buzas)
46'
57'
Tomas Dombrauskis
(Matas Ramanauskas)
70'
Akseli Kalermo
73'
Plamen Dimov
74'
Olaide Badmus
(Akseli Kalermo)
74'
Dmytro Bilonog
(Tomaš Vestenicky)
81'
Mindaugas Grigaravičius
(Lucas Dias)
81'
Deividas Malžinskas
(Felipe Brisola)
Gytis Vasylius
(Jorge Tapia)
84'
Dwight Pope
(Tadas Eliošius)
90'
90' +4
Olaide Badmus
Rungtynių pabaiga
49%
Kamuolio kontrolė
51%
10
Smūgiai
14
4
Smūgiai į vartų plotą
6
6
Smūgiai šalia vartų
8
124
Atakos
151
54
Pavojingos atakos
97
4
Kampiniai
4