2022-11-13 | 35 turas | Šiaulių sav. stadionas | Teisėjas: Dovydas Švėgžda | Žiūrovai: 1350

Sekmadienį „Optibet A lygos“ 35-ajame ture užfiksuotas netikėtas rezultatas. FA „Šiauliai“ namuose sutriuškino čempionų titulą jau užsitikrinusį Vilniaus „Žalgirį“ 3:0 (1:0).

Rungtynės buvo pažymėtos vieno tituluočiausių Lietuvos futbolininko Algio Jankausko atsisveikinimu su profesionaliu futbolu. Vilnietis pradėjo rungtynes ir penktą minutę buvo simboliškai pakeistas aidint pelnytoms ovacijoms bei sveikinimams.

Dvikovoje šiauliečiai varžovams neleido turėti iniciatyvos ir 28 minutę sugebėjo išsiveržti į priekį. O. Ščebetunas išprovokavo Dinmukhammedo Kashkeno pražangą baudos aikštelėje ir smūgiu pažeme realizavo paskirtą 11 m. baudos smūgį.

Kėlinio pabaigoje šiauliečiai dar kelis kartus pagrasino varžovų vartams. Skirtingose kontratakose į priekį sprintavę O. Ščebetunas ir Eligijus Jankauskas nesugebėjo įveikti laiku savo vartus palikusio vartininko Tomislavo Dukos.

Po pertraukos FA „Šiauliai“ dar kartą nustelbė čempionus. 52 minutę Gabrielius Micevičius pataikė į virpstą, o prie atšokusio kamuolio suskubęs Eligijus Jankauskas pelnė antrą įvartį.

Nors „Žalgirio“ veiksmai puolime tapo aštresni, Saulės miesto komanda pavertė rezultatą triuškinamu. 69 minutę O. Ščebetunas turėjo daug laisvės po Danielio Romanovskio perdavimo į priekį ir savo galimybės neiššvaistė – ukrainietis įsirašė 11-ąjį įvartį šiame sezone.

„Žalgiriui“ tai buvo antrasis pralaimėjimas iš eilės ir trečias šio sezono „Optibet A lygoje“. FA „Šiauliai“ išlieka septintoje vietoje, kurioje ir išliks po paskutinio turo.