2015-03-22 | 5 turas | Panevėžio FA stadionas | Teisėjas: Gediminas Mažeika | Žiūrovai: 150

Tautvydo Eliošiaus smūgis paskutinėmis rungtynių sekundėmis nubraukė „Šiaulių“ viltis iškovoti pirmąją pergalę „SMScredit.lt A lygoje“. Praleidusi įvartį rungtynių pabaigoje, Pakruojo „Kruoja“ eilinį kartą pademonstavo puikų charakterį ir sugebėjo išsigelbėti Šiaulių apskrities derbyje – 2:2 (1:1).

Dvikovos pradžioje „Šiaulių“ vartus užklupo aikštės šeimininkų atakų lavina. Jau pirmosios atakos metu pavojingai iš toli smūgiavo Tautvydas Eliošius. Vėliau įmušti privalėjo Tomas Birškys, tačiau Diarra Boubakary galva permetus kamuolį visiškai laisvam vartininko aikštelėje atsidūrusiam saugui, šio smūgis buvo pernelyg silpnas ir kamuolį Povilas Valinčius sugebėjo sugauti.

Kėliniui įsibėgėjant, šiauliečiams pavyko perkelti žaidimą į aikštės vidurį. Savo atakas jie grindė aukštais perdavimais link vartų, tačiau Martynas Matuzas žaidė labai užtikrintai, drąsiai palikdavo vartus ir kamuolį sugaudavo.

Horia Crisanas perėmė kamuolį aikštės viduryje ir puikiu tolimu perdavimu vieną prieš vartus išvedė T.Birškį. Šįsyk pakruojiškis smūgiavo labai užtikrintai, pasiųsdamas kamuolį į tolimą vartų kampą 27-ą minutę.

Praleidę įvartį „Šiauliai“ rankų nenuleido ir vos pradėję žaidimą iš aikštės vidurio iškart nubausti koncentraciją praradusius aikštės šeimininkus. Po perdavimo iš aikštės gilumos vienas prieš vartus iššoko Sergijus Ševčiukas, tačiau stipriu smūgiu į vartus nepataikė.

36-ą minutę svečius lydėjo sėkmė. Po sumaišties baudos aikštelėje Tamazis Čargeišvilis smūgiu pataikė į komandos draugą Dovydą Medžiaušį. Nuo šio kamuolys atšoko be priežiūros paliktam S.Ševčiukui, kuris tokios dovanos iš rankų nepaleido ir išlygino rezultatą.

Iškart po pertraukos teko padirbėti abiejų komandų vartininkams, atremiant gerus Alfredo Skroblo ir Tado Eliošiaus tolimus šūvius. Vėliau pasistengti teko P.Valinčiui po techniško T.Birškio bandymo „apvedančiu“ smūgiu pasiųsti kamuolį į apatinį vartų kampą.

Sužaidus 15 minučių „Šiauliai“ sukūrė porą gerų momentų. Iš pradžių į baudos aikštelę įsiveržęs Td.Eliošius nepagailėjo perdavimo link vartų atskubėjusiam D.Medžiaušiui, kuris apmaudžiai nepataikė į vartus. Vėliau iš geros pozicijos virš vartų kamuolį pasiuntė Donatas Petrauskas.

72-ą minutę už galvų griebėsi „Kruojos“ komanda. Dominykas Galkevičius įkirto link galinės linijos ir aštriu perdavimu surado Ričardą Beniušį. Gynėjo priežiūros išvengusio puolėjo nestiprų smūgį į apatinį vartų kampą krentant, „Šiaulių“ vartininkas kažkokiu būdu sugebėjo pirštų galais nukreipti už galinės linijos.

85-ąją minutę po Td.Eliošiaus perdavimo vienas prieš vartus iššoko po keitimo aikštėje pasirodęs Rokas Gedminas, bet pergudrauti jį pasitikusio M.Matuzo nesugebėjo. Puolėjas susilaukė S.Ševčiuko, kuriam pagailėjo perdavimo, priekaištų.

Savo klaidą R.Gedminas ištaisė jau po minutės, pasiųsdamas kamuolį į tinklą pakartotiniu smūgiu po to, kai Td.Eliošiaus šūvį pažeme sugebėjo atremti aikštės šeimininkų vartininkas. „Kruojos“ žaidėjai sutartinai kėlė ranką į viršų, apeliuodami į nuošalę, bet įvartis buvo įskaitytas.

Pakruojo komanda užgulė svečių vartus, tačiau kampinių ir standartinių situacijų išnaudoti nesisekė. Vis tik „Kruoja“ išsigelbėjo paskutinės atakos metu. Edelino perdavė kamuolį R.Beniušiui, kuris jį parideno Tv.Eliošiui. Šio stiprus smūgis nuo skersinio atsitrenkė į žemę, grįžo į aikštę ir iškart buvo sugautas P.Valinčiaus. Tačiau rungtynių arbitras užfiksavo, kad kamuolys nusileido už vartų linijos ir įskaitė įvartį. Gausūs šiauliečių protestai sprendimo nepakeitė.

Vyr. treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Daug kas sureikšmina - derbis, derbis. Bet su „Šiauliais“ niekada nebuvo lengva žaisti. Aišku, ir pas juos pasikeitę žmonės, ir pas mus, bet vis tiek ta kova išlieka kaip ir per kiekvienas rungtynes. Šiandien trūko šiek tiek poilsio. Matėsi, kad 30 minučių sužaidėme taip, kaip norėtųsi. Po to pradėjome klysti, įmušę įvartį, per giliai atsitraukėme prie savo vartų ir „Šiauliai“ ėmė kurti momentus. Po vieno jų pelnė įvartį. Antrajame kėlinyje ryškiai matėsi, kad praradome aikštės vidurį. Gynybos linijoje pradėjo klysti rumunas centro gynėjas. Nepasakyčiau, kad jie daug momentų turėjo, bet galėjo rezultatas būti ir kitoks. Išlindome kaip per rakto skylutę. Nesu teisėjas, bet įvartis buvo, jei teisėjai įskaitė.“

Tautvydas Eliošius („Kruoja“): „Kovingos rugntynės. Iki paskutinės minutės vyko kova. Šiek tiek šiandien mums pasisekė, kad iškovojom tą tašką. Buvo toks mūsų tikslas juos paspausti, neleisti žaisti, įmušti greitą įvartį. Greito gal neįmušėme, bet pasiekėme tą įvartį, tik paskui gal šiek tiek sustojome. Pirmo kėlinio galas buvo silpnokas, darėme daug klaidų. Praktiškai tuos momentus ne tiek „Šiauliai“, kiek mes labai daug klaidų padarėme. Reikėjo bėgti lyginti rezultatą, nieko kito nebeliko. Nebūtų jokio skirtumo, jeigu ir pralaimėtume 3:1, todėl bėgome visi, kovojome iki galo. Džiugu. Norėčiau pasveikinti visą komandą su tokiu kovingu tašku. Tas taškas mums morališkai labai daug duos. Aš iš tokio kampo mušiau, bėgau ir iš tikrųjų nemačiau ar buvo įvartis. Mačiau tik, kad iššoko, bet ar kirto vartų liniją, nemačiau.“

Vyr treneris Tomas Ražanauskas („Šiauliai“): „Ko tikėjomes, tas ir buvo. Sunkiai įsijungiame į rungtynes. Pirmas 15 minučių pradėjome vangokai, bet po truputį įsivažiavo. Apmaudu, kai pačiame gale prasileidi įvartį. Gaila, kad nesugebėjome išlaikyti persvaros. Esu patenkintas tuo, kaip vyrai kovėsi, niekam priekaištų tikrai nėra, buvo tokia vyriška kova. Galime pasidžiaugti ir mes, pagaliau nors ir taškelį iškovoję. Visos geriausios rungtynės dar bus priešaky. Šios nebuvo pačios geriausios, nebuvo pačios blogiausios. Norėtųsi žaisti geriau. Praleidome du įvarčius, kas nelabai tenkina. Akcentavome, kad neprasileisti, bet tai nepavyko įgyvendinti. Gaila, kad vis atsiranda traumuotų žaidėjų. Dar nei vienų rungtynių nesužaidėme pačia stipriausia sudėtimi, ką matome, ką planuojame, kas žais.“

Rokas Gedminas („Šiauliai“): „Po ilgos pertraukos išėjau, buvo sunku. Pavargau iš tikrųjų, kad ir 30 minučių žaidžiau. Aišku, malonu, kad pelniau įvartį, bet gaila, kad toks abejotinas teisėjų sprendimas paskutinę sekundę nulėmė lygiasias. Manau, turėjome laimėti. Pakruojo įvartis mus prabudino, po to pradėjome žaisti, kontroliuoti kamuolį. Antrajame kėlinyje jie pasėdo labiau, pavargo ir mums sekėsi geriau, nei jiems.“