Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 17:00 , Telšiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 24 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 15 turas / Geg 26 17:00 , Gargždai
Tiesiogiai 15 turas / Geg 26 19:30 , Šiauliai
Tiesiogiai 16 turas / Geg 31 19:00 , Alytus
2015-04-02 | 6 turas | LFF Kauno treniruočių centro st. | Teisėjas: Manfredas Lukjančukas | Žiūrovai: 123

Nepralaimėtų rungtynių seriją „SMScredit.lt A lygoje“ pratęsė Pakruojo „Kruojos“ futbolininkai. Praėjusio sezono sidabro medalininkai išvykoje 2:0 (2:0) nugalėjo trečiąją nesėkmę iš eilės patyrusią Kauno „Spyrio“ ekipą.

Kauniečių gretose pirmą kartą  šiame sezone aikštėje pasirodė veteranas Ignas Dedura ir neseniai vienuolikę sustiprinęs Jevgenijus Morozas. „Kruojos“ strategas didelių staigmenų nepateikė – startinėje sudėtyje įvyko tik legionierių rokiruotė.

Rungtynių pradžioje svečiai du kartus smūgiavo į vartų plotą po pakeltų kampinių, tačiau Deividas Mikelionis būdavo savo vietoje. Per pirmąjį akistatos pusvalandį nė viena komanda pavojingų epizodų nesukūrė.

Tylą nutraukė „Kruojos“ veteranas Ričardas Beniušis. Puolėjas sulaukė Tautvydo Eliošiaus perdavimo ir pažeme smūgiavo į artimąjį vartų kampą. Kamuolys skriejo arti tikslo ir nežinia, ar vartininkas būtų išgelbėjęs savo komandą.

Vis tik 36 minutę Aido Dambrausko kariaunai pavyko atidaryti įvarčių sąskaitą. T.Eliošius iš dešiniojo krašto perdavė kamuolį link Aivaro Bagočius, kuris tiksliu smūgiu iš 20 metrų nuginklavo D.Mikelionį. Vartų sargas per vėlai sureagavo ir komandai niekuo padėti nebegalėjo.

Netrukus neblogą galimybę išlyginti rezultatą turėjo ir kauniečiai. Dmitrijus Rekišas atitvėrė gynėją nuo kamuolio, tačiau smūgis vienu lietimu iš gana dėkingos padėties buvo netikslus.

Šeimininkų ūpą svečiai dar labiau atšaldė 41 minutę. Po išmetimo iš užribio, R.Beniušis numetė kamuolį link T.Eliošiaus, o techniškas saugas susikoordinavo bei atliko tikslų smūgį į tolimąjį vartų kampą.

Po pertraukos Laimis Bičkauskas pakeitė du futbolininkus, kurie šiek tiek pagyvino veiksmus atakuojant, tačiau gynyboje žiojėjo paliktos skylės.

Nors D.Rekišo tolimas smūgis tapo gana nemenku išbandymu Martynui Matuzui, bet svečių progos buvo dar geresnės. R.Beniušis ir Tomas Birškys nepasinaudojo itin dėkingomis situacijomis ir smūgiavo tiesiai į D.Mikelionį.

Kėlinio viduryje „Spyrio“ futbolininkai kiek perėmė iniciatyvą, tačiau itin pavojingų atakų sukurti nepavyko. Paskutinėse išpuolių stadijose kauniečiams koją pakišdavo technikos stygius arba patikimas oponentų žaidimas gynyboje.

Dvikovos pabaigoje „Kruojos“ ekipa rezgė ilgas pozicines atakas ir laukė paskutinio teisėjo švilpuko. Vis dėlto paskutinis žodis šiame mače priklausė Andriui Veličkai, tačiau puolėjui rezultato sušvelninti nepavyko – smūgiuotas kamuolys pralėkė virš vartų.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Jevgenijus Morozas („Spyris“): „Nepalaikome kamuolio, labai sunku žaisti – devyniasdešimt minučių neapsiginsime niekaip, jeigu būtume pasukę kamuolį iš vieno krašto į kitą, būtų visai kitas žaidimas. Antrame kėlinyje „Kruoja“ beveik nieko nepadarė. „Kruoja“ visą laiką žaidžia savo žaidimą ant Beniušio ir viskas, jau kiek metų jų taktika nesikeičia. Žmogų su tokiu ūgiu ir sudėjimu sunku dengti, bet kitos komandos dengia. Yra kur tobulėti. Čia komandinis žaidimas ir vienas nieko negali padaryti. Dirbsime toliau ir tikrai bus rezultatai.“

Treneris Laimis Bičkauskas („Spyris“): „Pirmame kėlinyje sužaidėme prastai, žaidimas nesigavo, ką planavome. Dėl to varžovai pelnė įvarčius iš tokių situacijų, kur neturėtų įmušti. Mūsų žaidėjai tuose epizoduose suklydo, praleidus įvartį buvo labai sunku atsitiesti. Antrame kėlinyje pakeitėme du žaidėjus ir žaidimas pagerėjo, tačiau to neužteko, kad pasiektume teigimą rezultatą. Ignas (Dedura) nėra pilnai pasveikęs, tačiau rungtynes sužaidė gana neblogai. Iškrito kitas gynėjas – Marius Miškinis, jo patirtimi pasitikėjome ir išleidome sužaisti šitas rungtynes. Išsigydęs traumą Lukas Sendžikas žaidė nedaug, tačiau vėl tą pačią vietą nikstelėjo, žiūrėsime, ar jis galės treniruotis pilna jėga.“

Tautvydas Eliošius („Kruoja“): „Mes prieš „Spyrį“ labai rimtai ruošėmės, tikėjomės, kad bus kova ir ji buvo. Pirmą kėlinį sužaidėme labai gerai, antro kėlinio pradžioje galėjome dar pora įmušti ir būtume užbaigę rungtynes. Paskui pradėjome klysti, daryti atsikirtimus, jie galėjo įmušti ir būtume sau apsisunkinę, bet gerai, kad taip išėjo ir esame patenkinti trimis taškais. Komandos žaidimas vis gerėja, prieš sezoną buvo problemų, vieni traumuoti, kiti negalėjo žaisti. Pasiruošimas „įdomesnis“ buvo. Dabar, kai visi gali žaisti – žaidimas automatiškai gerėja. Yra nemažai naujokų, visi susižaisime ir kilsime pirmyn.“

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Tikrai važiavome siekti pergalės ir ją pasiekėme. Vyrai buvo nusiteikę kovai. Valdėme situaciją aikštėje, šlubuoja realizacija, bet rezultatas tikrai atspindi rungtynių eigą.“