11 turas / Bal 27 , Telšiai
11 turas / Bal 28 , Gargždai
11 turas / Bal 28 , Marijampolė
2015-05-02 | 11 turas | Pakruojo m. stadionas | Teisėjas: Edmundas Gaigalas | Žiūrovai: 220

Dar pirmajame kėlinyje įmušę abu rungtynių įvarčius „Trakai“ pratęsė ilgiausią klubo istorijoje pergalių seriją „SMScredit.lt A lygoje“, svečiuose įveikdami ne pačius geriausius laikus išgyvenančią Pakruojo „Kruoją“ – 2:0 (2:0). Iki tol vienintelė sezone nepralaimėjusi riteriams Šiaurės Lietuvos komanda nesugebėjo reabilituotis savo žiūrovų akivaizdoje už košmarišką žaidimą praėjusiame ture ir patyrė penktąją nesėkmę paeiliui.

Komandoms prireikė šiek tiek laiko apsiprasti stipriu vėju ir lietumi, todėl per pirmas dešimt minučių tik Mariui Rapaliui teko įsijungti į žaidimą ir sugauti labai stiprų ir gan pavojingą Horia Crisano baudos smūgį.

12-ą minutę baudos smūgis buvo skirtas į kitus vartus. Martynas Matuzas sužaidė ypač nesėkmingai ir nesugebėjo atremti Aleksandro Byčianoko šūvio. Žemėjančia trajektorija skriejęs kamuolys buvo pasiųstas tiesiai į vartininką, bet šis savo komandos neišgelbėjo.

Kėliniui įsibėgėjant, keletą momentų įvarčiui neišnaudojo „Kruoja“. Kartą tiesiai į vartininką kamuolį pasiuntė jį iš neatsargiai sužaidusio varžovo baudos aikštelėje perėmęs Tomas Salamanavičius. Vėliau puikaus Tomo Birškio perdavimo neišnaudojo Ričardas Beniušis, dviejų gynėjų apsuptyje nesugebėjęs pataikyti į vartus smūgiu galva.

33-ą minutę tik fantastinis M.Matuzo šuolis išgelbėjo pakruojiškius nuo antrojo įvarčio.  Jurijui Mamajevui ir Lukui Kochanauskui sužaidus „sienelę“, ruso smūgis buvo labai puikus, bet dar puikiau sužaidė aikštės šeimininkų vartininkas.

Praėjus trims minutėms, „Trakai“ padvigubino persvarą po dar vieno neužtikrintai sužaisto „Kruojos“ vartininko epizodo. Po pražangos tolimą J.Mamajevo perdavimą kumščiu atmušė vartus palikęs M.Matuzas, bet kamuolys nukrito L.Kochanauskui, kuris vienu lietimu pasiuntė jį į vartų tinklą.

Kėliniui baigiantis, svečiai neišnaudojo dar dviejų puikių progų. Iš pradžių prieš vartus po idealaus tolimo D.Česnauskio perdavimo iššoko Davidas Aršakianas, bet, bandydamas perkelti kamuolį per jį pasitikusį vartininką, pataikė į skersinį. Vėliau, Artiomas Gurenka baudos aikštelėje surado be priežiūros paliktą pirmojo įvarčio autorių A.Byčianoką, bet baltarusiui smūgis visiškai nepavyko.

Nors po pertraukos iniciatyvą perėmė „Kruoja“, pabandžiusi surengti svečių vartų šturmą, bet M.Rapaliui į žaidimą įsijungti praktiškai nereikėjo. Po sykį į vartų stačiakampį pataikė T.Salamanavičius ir Aivaras Bagočius. Kiti pakruojiškių bandymai smūgiuoti skriejo pro šalį, aukštus perdavimus link vartų sėkmingai atmušdavo „Trakų “ gynėjai.

Blankaus antrojo kėlinio nepakeitė ir į aikštę mesti nauji žaidėjai. Diarra Boubakary ir Edelino kažkiek pagyvino Pakruojo komandos žaidimą aikštės viduryje, tačiau perdavimai baigiamosiose atakų stadijose dažniausiai būdavo netikslūs.

Skubėti link varžovų vartų nebuvo nusiteikę ir svečiai. Sužaidus vos pusę kėlinio, rungtynių arbitrui ne kartą teko raginti „Trakų“ žaidėjus greičiau grąžinti kamuolį į žaidimą iš užribio, pradėti atakas po pražangų.

Baigiantis rungtynėms, „Kruojos“ atakos tapo visiškai chaotiškos, padaugėjo netaiklių perdavimų. Lemiamo šturmo stadione susirinkę žiūrovai nesulaukė.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Pakruojyje visada sudėtinga žaisti. Tikėjomės tos bekompromisės kovos. Pavyko įmušti įvarčius. Manau, tai buvo svarbus faktorius ir davė tam tikrą mums pliusą. Antrąjį kėlinį neleidome varžovui kažko sukurti ir pasiekėme pelnytą pergalę. Žaidėme pagal rezultatą. Nesinori labai bėgti į priekį ir atsidenginėti, atidaryti savo zonas, atidaryti tarpus, varžovui duoti šanso. Tų situacijų prie varžovų vartų nepavyko per daug sukurti. Aikštės kokybė ir oro sąlygos nepridavė žaidimui grožio. Pas vyrus, matau, kad atsirado pasitikėjimas, tai labai svarbu. Atsirado stabilumas žaidėjų pasirinkime, tai duoda gerą postūmį. Norisi tai tęsti ir ieškoti situacijų, kaip dar gerinti žaidimą.

Lukas Kochanauskas („Trakai“): „Pačiam kaip ir neblogos rungtynės, įmušiau įvartį, bet svarbiausia, kad komanda laimėjo. Tikėjomės tokių sunkių rungtynių. Aikštė neleido demonstruoti to žaidimo ant žemės, bet stengėmės. Pavyko pirmą kėlinį įmušti du įvarčius ir paskui antrajame neblogai sužaidėme ir laimėjome. Sveikinu komandą. Antrąjį kėlinį išėjome žaisti prieš vėją. Jie turėjo progelę, būtų įmušę, būtų buvę sunkiau, bet apsigynėme. Gera atmosfera komandoje, visi paprasti žaidėjai - neužriečiame nosių po laimėtų rungtynių. Žinome savo tikslą ir einame tolyn. Turime gerą trenerį, kuris mus palaiko. Dėl to, turbūt, tos pergalės ateina.

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Pralaimėjome, bet tikrai norėčiau padėkoti vyrams, kad parodė charakterį, kad galime žaisti. Pirmame kėlinyje dvi grubios klaidos ir, žaidžiant su tokio meistriškumo komanda kaip „Trakai“, praktiškai nusprendė rungtynių eigą. Stengėmės, ieškojome, turėjome keletą momentėlių, bet pritrūko sėkmės. Sekasi geresniems. Karas nepralaimėtas, čempionatas dar tik įsibėgėja. Galvoju, kad mums skausmingos pozicijos žaidėjai pasveiks ir mes tikrai duosime kovą. Keičiasi treneriai, tai gal žaidėjai tokioje psichologinėje būsenoje. Norėjome „Trakams“ įkąsti, bet, reiškia, šiai dienai tiek tegalime.“

Tomas Salamanavičius („Kruoja“): „Sunku vertinti, kai pralaimi rungtynes. Atrodo, neblogai pradėjome, bet tokia klaida, po kurios gavome įvartį, išmušė iš vėžių. To pasekoje praleidome antrą įvartį ir buvo sunku atsitiesti. Stengėmės, nenuleidome galvų, bandėme kabintis, bet neišėjo. Nebeturėjome ko praprasti, stengėmes eiti į priekį, nebebuvo jokio spaudimo. Stengėmės žaisti savo žaidimą, kuo greičiaus sušvelninti rezultatą ir kabintis už taško. Norėjome reabilituotis pries savo žiūrovus, kurie atėjo ir mus palaikė. Deja, nepavyko, bet noriu visiems padėkoti, kad atėjo ir sirgo už mus.“