2019-05-12 | 10 turas | „Aukštaitijos“ stadionas | Teisėjas: Gediminas Mažeika | Žiūrovai: 800

Į Aukštaitijos sostinę atėjo šventė – „Panevėžys“ iškovojo istorinę pergalę Lietuvos futbolo A lygoje.

Panevėžiečiai po dramatiškos kovos 10-ajame ture rezultatu 2:1 (0:0) nugalėjo turnyro lentelės kaimynę „Palangą“.

Svečiai į priekį galėjo išsiveržti jau pačioje dvikovos pradžioje. Yao N'Goranas baudos aikštelės prieigose gražiai suklaidino porą varžovų ir smūgiavo į tolimąjį vartų kampą, tačiau savo komandą nuo įvarčio išgelbėjo Marius Suvaizdis.

„Panevėžys“ ilgiau kontroliavo kamuolį, o palangiškiai neretai labai tankiai susispausdavo baudos aikštelės prieigose. „Palanga“ daugiau aštrių momentų nesukūrė, bet šeimininkai taip pat strigo oponentų gynyboje.

Tik pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje Paulius Janušauskas nepasinaudojo savo šansu – jam kelią pastojo „Palangos“ klube debiutavęs vartininkas iš Suomijos Jere Koponenas.

Antrame kėlinyje šeimininkai greitai išsiveržė į priekį. Po pakelto kampinio 49-ąją minutę pirmą smūgį J. Koponenas atrėmė, tačiau buvo bejėgis po to, kai antruoju bandymu kamuolį į vartus nukreipė antrą kartą šiame sezone pasižymėjęs vidurio gynėjas Vytas Gašpuitis.

„Palanga“ metėsi į priekį ir greitai išlygino rezultatą. Kiek anksčiau M. Suvaizdis įspūdingai išgelbėjo komandą po Idriso Umajevo smūgio, visgi, 58-ąją minutę po Tomo Dombrauskio perdavimo iš dešiniojo krašto tiksliai galva smūgiavo pirmą sykį A lygoje pasižymėjęs Y. N'Goranas.

Netrukus „Panevėžys“ buvo labai arti antrojo įvarčio – Tautvydo Eliošiaus smūgį iš kelių metrų atrėmė puikią reakciją pademonstravęs J. Koponenas.

Chaotiškoje rungtynių pabaigoje laimingą kortą ištraukė šeimininkai. Antrą pridėto laiko minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Rafaelis Ledesma laiku įkirto į baudos aikštelę ir smūgiu vienu lietimu padovanojo „Panevėžiui“ istorinę pergalę A lygoje.

Po šio laimėjimo panevėžiečiai savo sąskaitoje turi 5 taškus ir 2 taškais atsilieka nuo septintoje vietoje žengiančios „Palangos“.