2019-06-02 | 13 turas | „Aukštaitijos“ stadionas | Teisėjas: Robertas Valikonis | Žiūrovai: 550

Lietuvos futbolo A lygoje „Panevėžys“ atgimė tarsi feniksas iš pelenų.

Čempionato debiutantai 13-ojo turo susitikime namuose 4:1 (3:1) palaužė turnyro lentelės kaimyną – Klaipėdos „Atlantą“.

Pirmame kėlinyje gausiai „Aukštaitijos“ stadione susirinkę sirgaliai pamatė vieno žaidėjo šou. 36-erių metų „Panevėžio“ atstovas Rafaelis Ledesma atsuko laikrodį atgal ir spindėjo ryškiausiomis spalvomis.

Jau 3-iąją minutę brazilas sulaukė kamuolio po pakelto kampinio bei įsuko jį į vartus.

Maža to, 22-ąją minutę „Panevėžys“ padvigubino rezultatą – po Tautvydo Eliošiaus perdavimo klastingu smūgiu pasižymėjo kolumbietis Sebastianas Vasquezas.

Vis dėlto dviejų įvarčių pranašumu šeimininkai džiaugėsi vos porą minučių. Vytautas Lukša atliko puikų reidą, įsiveržė į baudos aikštelę ir joje surado Tadą Labuką, kuriam beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

Nepaisant šio epizodo, aistras nuramino dar sykį driokstelėjęs R. Ledesma. 32-ąją minutę kairiuoju kraštu prasiveržęs Ernestas Veliulis perdavė kamuolį patyrusiam brazilui, kuris įformino dublį bei džiaugėsi trečiuoju įvarčiu šiame sezone.

Prieš pertrauką „Panevėžys“ dar ne sykį pagrasino oponentų vartams, be to, išsiskyrė pavojingais epizodais ir antrame kėlinyje – vartininkas Krišjanis Zviedris porą sykių puikiai gelbėjo savo komandą.

„Atlantas“ keletą kartų galėjo atgaivinti intrigą: Andrius Bartkus po pakelto kampinio galva mušė greta skersinio, arti tikslo buvo ir T. Labukas.

Galutinį tašką šiame mače padėjo taip pat puikias rungtynes sužaidęs E. Veliulis. Trečią pridėto laiko minutę saugas sulaukė daug erdvės baudos aikštelėje ir nepriekaištingai smūgiavo pažeme.

Antrą pergalę A lygoje iškovojęs „Panevėžys“ savo sąskaitoje turi 10 taškų ir iki minimumo sumažino deficitą nuo šeštoje vietoje žengiančio „Atlanto“.