2021-11-05 | 34 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Manfredas Lukjančukas | Žiūrovai: 50

„Optibet A lygoje“ atkakli kova dėl bronzos tęsis ir po rinktinių pertraukos – „Panevėžys“ sostinėje nutraukė septynerių nelaimėtų rungtynių seriją.

Panevėžiečiai 34-ojo turo rungtynėse 2:1 (1:0) įveikė Vilniaus „Riterius“, kurie buvo nugalėti pirmą sykį šiame sezone.

Pirmame kėlinyje komandos daug progų nesukūrė, o vienintelis įvartis buvo pelnytas 19-ąją minutę, kai svečiai sėkmingai sužaidė standartinės padėties metu. Matheuso Bissi smūgį galva atrėmė Armantas Vitkauskas, o dėkingai atšokusį kamuolį į vartus nukreipė Jorge Eliasas.

Rezultatyviausias „Panevėžio“ žaidėjas savo žodį tarė ir po pertraukos. 58-ąją minutę identiškoje situacijoje nuo Justino Januševskio smūgio galva apsigynė A. Vitkauskas, tačiau varžovą aplenkęs J. Eliasas vėl buvo taiklus.

Įgavę pranašumą svečiai kiek atsipalaidavo – 76-ąją minutę į rungtynes grįžo intriga. Chrysovalantis Kozoronis suklydo baudos aikštelės prieigose, o tuo pasinaudojęs Aleksandras Levšinas taikliu smūgiu į tolimąjį vartų kampą pelnė savo pirmą įvartį Lietuvos čempionate nuo tada, kai debiutavo – 2016 metų.

Šeimininkai buvo perėmę iniciatyvą – po keitimo aikštėje pasirodęs Gytis Paulauskas pavojingai smūgiavo galva, tačiau galutinio vartų šturmo surengti nepavyko. Maža to, trečią pridėto laiko minutę už nesportišką elgesį raudoną kortelę užsidirbo Matas Ramanauskas.

56 taškus turintis „Panevėžys“ beveik užsitikrino vietą UEFA Konferencijų lygos atrankos varžybose ir gali visiškai koncentruotis į kovą dėl bronzos, savo ruožtu, „Riterių“ aštuonerių nepralaimėtų rungtynių serija nutrūko – tapo aišku, kad sostinės ekipa aukščiau 6-osios vietos nepakils.