Tiesiogiai 11 turas / Bal 27 15:00 , Telšiai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 15:00 , Gargždai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 15:00
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 17:00 , Vilnius
2022-03-19 | 4 turas | Jonavos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Robertas Valikonis | Žiūrovai: 120

„Optibet A lygos“ 4-ajame ture Gargždų „Banga“ įrodė pranašumą prieš „Jonavą“ 3:1 (0:0) ir įsirašė pirmuosius tris taškus šiame sezone.

Nuo rungtynių pradžios „Banga“ kiek daugiau kontroliavo kamuolį, tačiau progų pasižymėti turėjo abi komandos. Svečiai pirmieji susikūrė galimybę įmušti, kai baudos aikštelės pakraštyje Dovydas Norvilas paleido šūvį šalia virpsto. Į tai jonaviečiai atsakė ataka kitame aikštės gale – Titas Buzas iš 20 m. smūgiavo kamuolį netoli vartų konstrukcijos.

Vėliau „Banga“ turėjo griebtis už galvos dėl neišnaudotų progų. 30 minutę kampinio situacijoje Mauricio Pinto atsikratė varžovų priežiūros, bet iš arti galva smūgiavo kamuolį virš skersinio. Kitame epizode Darius Zubauskas aplenkė vartininką baudos aikštelėje, bet gynėjai išmušė kamuolį prieš jam galimai įriedant į vartus.

Po pertraukos Davido Afonso auklėtiniams pavyko kompensuoti neišnaudotas galimybes ir atidaryti savo įvarčių sąskaitą šiame sezone. 50 minutę kontratakoje Karolis Žebrauskas perdavė kairėje pusėje sprintavusiam D. Zubauskui, kuris baudos aikštelėje tiksliai smūgiavo į artimąjį vartų kampą.

Nepraėjus nė dešimčiai minučių, „Banga“ padvigubino pranašumą dar vienoje kontratakoje. Ir šį kartą joje puikiai sužaidė minėtas duetas – K. Žebrauskas išvedė D. Zubauską į priekį dešiniajame krašte, o puolėjui beliko įveikti prieš jį likusį vartininką Martyną Matuzą.

71 minutę gargždiškiai liko žaisti mažumoje. Vartininkas Kornelijus Smilingis prasižengė prie baudos aikštelės ir už tai gavo raudoną kortelę. Nepaisant šios netekties, po devynių minučių svečiai pasinaudojo „Jonavos“ klaida ir pavertė rezultatą triuškinamu. Po nesėkmingo M. Matuzo perdavimo komandos draugui, Ignas Venckus iš arti pasiuntė kamuolį į vartus.

Eisvino Utyros auklėtiniams dar pavyko per pridėtą rungtynių laiką sušvelninti rezultatą, kai greitoje atakoje pasižymėjo Marius Ganusauskas, bet tai buvo paskutinis šeimininkų pasispardymas.

„Banga“ triumfavo nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui bei pakilo į 8 vietą. „Jonava“ lieka neiškovojusi taškų ir užima paskutinę poziciją.